Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Zestaw narzędzi do O2 FL

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zestaw narzędzi do O2 FL

    Pozdrowienia dla srebnej O1 wyjeżdżającej z zjazdu obok Orlena w Czechowicach dzis ok 17.50

  • #2
    Zestaw narzędzi do O2 FL

    Witam,

    Poszukuje fajnego, trwałego zestawu narzędzi. Jakiej firmy narzędzia polecacie ?



    pozdrawiam,
    Pierwsza Skoda.

    Komentarz


    • #3
      Narzędzi nigdy za wiele, szczególnie w garażu. Do wożenia w samochodzie wystarczy śrubokręt zwykły, nieco większy i mały, śrubokręt krzyżakowy, oraz gwiazdkowy do odkręcania osłon/plastyków. Klucz 10, 12, 13 lub kombinacja tych wymiarów w podwójnym kluczu. Pozostałe wymiary kluczy potrzebne, ale nie do wożenia. Klucz do kół, to oczywistość. Do wożenia jest też potrzebna pompka do kół, oraz deseczka do podłożenia pod podnośnik, gdy zdarzy sie wymiana koła na miękkim podłożu. Warto też wozić latarkę, może być taka na magnesie, bardzo przyda się w nocy, gdy np. trzeba wymienić koło, lub zajrzeć pod maskę. Ja na przykład wożę lampę z dlugimi prewodami i wtykiem do gniazda zapalniczki, oraz dodatkowo zwykłą latarkę.
      Poza tym warto zawsze wozić parasolkę, oraz gumowe rękawiczki jednorazowego użytku i kamizelkę odblaskową.
      Z rzeczy mniej ważnych to okulary przeciwsłoneczne, przynajmniej dwie sztuki, a także szczotkę do odśnieżania, którą wozi się caly rok, bo zawsze się przydaje, np. do wymiecenia piasku z pod nóg.
      Jeszcze taka niezbędna rzecz jak ściereczka/szmatka do przetarcia zaparowanych szyb, powinna być zawsze pod ręką, najlepiej w schowku na drzwiach kierowcy.

      Pozostałe narzędzia to wyposażenie garażu, i ile by się ich nie kupilo, to zawsze okaże się że czegoś brakuje. Mogę tyko powiedzieć, że z biegiem lat te braki będą stawać się coraz mniejsze.

      Moim zdaniem, kupowanie jakiegś zestawu jest nie celowe. Większość elementów tego zestawu nigdy nie będzie wykorzystana i okaże się nie potrzebna. Najbardziej racjonalne jest poprostu kupienie kiku potrzebnych kluczy, śrubokrętów, czy specjalistycznych narzędzi do konkretnego samochodu.

      Komentarz


      • #4
        Witam,

        Dziękuję za odpowiedź, natomiast chciałbym zapytać o producenta narzędzi, gdyż narzędzia np. Neo Tools wyglądają solidnie, natomiast z tego co widziałem to producentem jest ten sam podmiot co produkuje Topex, który kilka lat temu był dość mizerny jakościowo.

        Zatem proszę o informacje co do producenta narzędzi.

        pozdrawiam,

        [ Dodano: Sro 24 Cze, 15 22:01 ]
        Witam,


        A czy istnieje gdzieś spis narzędzi potrzebnych do obsługi O2 FL?

        [ Dodano: Czw 25 Cze, 15 14:08 ]
        Doradzi ktoś?

        [ Dodano: Pią 26 Cze, 15 10:00 ]
        Zamówiłem zestaw Neo Tools.
        Pierwsza Skoda.

        Komentarz


        • #5
          Interesuje mnie taki zestaw narzędziowy jak na foto. Moje pytanie czy wszystkie torxy,które są w zestawie będą mógł użyć do O2 czy będę musiał jakiś dokupić np T27 lub większe (śruba mocowania szyny fotela)

          ]"]Link

          - Nasadki 1/4": 4; 4.5; 5; 5.5; 6; 7; 8; 9; 10; 11; 12, 13 mm, L= 25 mm, 6; 7; 8; 9; 10; 11; 12; 13 mm, L= 50 mm
          - Nasadki TORX: E4; E5; E6; E7; E8; E10
          - Przedłużki1/4", 76mm, 152,4mm Redukcja 1/4""(F) x 3/8""(M)
          - Przedłużka elastyczna 1/4", 150 mm
          - Grzechotka 1/4": 150 mm; 72T
          - Pokrętło wkrętakowe 1/4",150 mm
          - Pokrętło przesuwne 1/4": 150 mm
          - Przegub Cardana1/4"
          - Adapter do końcówek
          - Końcówki wkrętakowe krzyżowe Philips: Ph1; Ph2; Ph3
          - Końcówki wkrętakowe krzyżowe Pozidriv: Pz1; Pz2; Pz3
          - Końcówki wkrętakowe płaskie: 34; 5.5; 6.5 mm
          - Końcówki wkrętakowe sześciokątne: 3; 4; 5; 6; 7; 8 mm
          - Klucze imbusowe hex: 1.5; 2; 2.5 mm
          - Końcówki wkrętakowe torx: T8; T10; T15; T20; T25; T30; T40
          - Walizka
          Garbus jest zawsze uśmiechnięty

          Komentarz


          • #6
            Nurek, Ten zestaw nadaje się do skutera nie samochodu. Zdecydowanie coś takiego typu 403 Forbidden
            O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
            O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
            =================================================

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez endryu
              Nurek, Ten zestaw nadaje się do skutera nie samochodu. Zdecydowanie coś takiego typu 403 Forbidden
              Bogaty zestaw ale czy to już nie dla zawodowców? Ja potrzebuję do drobnych napraw.
              Garbus jest zawsze uśmiechnięty

              Komentarz


              • #8
                Do drobnych napraw tez wskazany jest zestaw 1/2". Porównaj rozmiary grzechotek w zestawie jaki przytoczyłem. Większa 1/2" mniejsza 1/4". Taki zestaw jest na lata i wiele aut Po co za jakiś czas mając ten mini zestaw kupować drugi
                No chyba że zdecydowanie 1/4"...
                O I 1,9 TDI AHF < SLX > <1Z1Z (9910)> miłe wspomnienia
                O II FL < Ambition > <2G2G> powoli do przodu
                =================================================

                Komentarz


                • #9
                  Witam,

                  A jakiego producenta polecacie? Honiton, NeoTools, TengTools czy może innego?
                  Pierwsza Skoda.

                  Komentarz


                  • #10
                    Tak szczerze mowiac na narzedzia mozna wydac fortune. Wiadomo im drozsze tym lepsze.
                    TengTools swego czasu czesto sie lamaly czy cos poprawiono nie wiem.
                    Co do pozostalych nie wypowiem sie bo nie znam.
                    Ostatnio zakupielm zestaw nasadek BERGEN i powiem ze daja rade.
                    Oczywiscie jak to juz gdzies pisalem moim wyznacznikiem jakosci narzedzi jest Snap-On ale z tego co widze i slysze, niestety ciezko jest dostepny w PL.

                    [ Dodano: Pią 26 Cze, 15 16:09 ]
                    BTW taka walizeczka to podstawa. Masz prawie wszystko. Niestety w tych tanich zestawach imbusy, torxy srubokrety, i inne szybko sie ulamuja.
                    Obecnie -> Skoda OCTAVIA II 2.0 FSI
                    Obecnie -> Seicento 900+LPG
                    Bylo -> Renault LAGUNA II 1.8
                    Bylo ->GOLF 3 1.8

                    Octavia http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=87045

                    Seicento http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...461776#1461776

                    Komentarz


                    • #11
                      kupiłem NeoTools, natomiast Honitor i Jonnesway mają dobre opinie.
                      Pierwsza Skoda.

                      Komentarz


                      • #12
                        Powiem taką prawdę, że przez "lata" i kilka samochodów też przechodziłem przez różne "zestawy". Jednak nic nie zastąpi klasycznych kluczy, co najwyżej podwójnych (o podwójnych wymiarach), a najlepiej, żeby na jednym końcu zwykły, a na drugim oczkowy, ten sam wymiar. Wszystko to można bez problemu kupić na sztuki.
                        To samo ze śrubokrętami. Żadne wymienne nasadki, bo to tylko wkurza przy pracy. Każdy rodzaj śrubokręta można zakupić oddzielnie. Będą to solidne narędzia, "lezące w ręku", a nie wymagające przy byle jakiej czynności nieustannej wymiany końcówek.
                        Wszystko to skompletowane da się zamknąć w nie dużym pudełku. Wystarczy tylko się uzbroić w cierpliwość, nieco przemyśleć, i skompletować odpowiedni do samochodu zestaw.

                        Bardzo często zdarza się, że jednym kluczem np. trzeba przytrzymać śrubę, a drugim dokręcać/odkręcać nakrętke. Co można zrobić wtedy takim "uniwersalnym" zestawem z jedną "rączką" i z jedną tylko nasadką na odpowiedni wymiar?

                        Komentarz


                        • #13
                          Co prawda to prawda.

                          Dzięki za pomoc.
                          Pierwsza Skoda.

                          Komentarz

                          POWRÓT NA GÓRĘ
                          Pracuję...
                          X